Pytania i odpowiedzi DJI Mavic Pro

2016-10-05


1. Czym się różni Mavic od Phantoma 4?

Mavic jest mniejszy, lżejszy, łatwiejszy w przenoszeniu, dzięki swojej skladanej konstrukcji. Nowy system transmisji OcuSync posiada większy zasięg transmisji i rozdzielczość 1080p. Z powodu  większych rozmiarów, Phantom 4 jest zdolny rozwinąć większą prędkość i może latać przy silniejszym wietrze.

 

2. Czy składany mechanizm ulega zużyciu i będzie wymagał wymiany w przyszłości?

Składany mechanizm został zaprojektowany i przetestowany, aby wytrzymał przynajmniej 5000 złożeń. Istnieje niskie prawdopodobieństwo, że składany mechanizm Mavica ulegnie zużyciu w czasie jego eksploatacji.
 

3. Czy są specjalne wymagania sprzętowe?

Tak, smartfon musi mieć wbudowany moduł Bluethooth 4.0, większość telefonów wyprodukowanych po 2015 roku ma wbudowany ten moduł.

 

4. Czym różnią się kamery Mavica i Phantoma 4?

Kamery posiadają te same funkcje, ale kamera Mavica ma mniejszy kąt widzenia i jest w stanie skupić soczewkę nawet z 0,5 m, można ją także obrócić o 90° do zdjęć portretowych i selfie. Większe pole widzenia Phantoma 4 nadaje się bardziej do uchwycenia zdjęć krajobrazu.
 

5. Jaka jest różnica w sterowaniu Mavica kontrolerem a smartfonem przez Wi-Fi?

Kontrolera Mavica korzysta z technologii przesyłu sygnału OcuSync stworzonej przez DJI i zapewniającej do 3 km zasięgu na otwartej przestrzeni bez zakłóceń. Używając smartfona, zasięg sygnału wynosi 80 m, a maksymalna wysokość 50 m, co świetnie nadaje się do zdjęć z bliska i zdjęć typu selfie, a także do konfiguracji ActiveTrack. Możesz pobierać zdjęcia i filmy bezpośrednio z Mavica na urządzenia mobilne za pośrednictwem Wi-Fi. Poprzez przesunięcie suwaka po prawej stronie drona, możesz przełączać pomiędzy sygnałem Wi-Fi i OcuSync, w zależności jaki typ transmisji obecnie potrzebujesz.
 

6. Jak przełączam tryby pomiędzy dwoma kontrolerami?

Najpierw upewnij się, że dron jest wyłączony. Następne otwórz małą pokrywę po prawej stronie kadłubu. Przesuń suwak w lewo, aby włączyć kontrolę przez Wi-Fi lub w prawo, aby używać kontrolera od DJI.
 

7. Jakiego rozmiaru smartfony zmieszczą się w kontrolerze Mavica?

Kontroler może pomieścić smartfony o grubości od 6,5 do 8,5 mm i długości do 160 mm, bez osłony telefonu. Większe telefoy i tablety nie zmieszczą się do uchwytu na kontrolerze.
 

8. Czy mogę użyć normalnego kabla USB do podłączenia mojego telefonu z kontrolerem?

Tak, możesz. Jednakże zalecamy korzystanie z dedykowanego kabla Mavic RC do podłączania telefonu.

 

9. Jaka jest różnica pomiędzy kablem kontrolera ze standardowym wtykiem Micro USB, a kablem z kontrolera z odwróconym wtykiem USB?

Standardowa wersja kabla jest kompatybilna z telefonami Samsung, Huawei, Motorola itd. Wersja z odwróconym wtykiem jest kompatybilna z telefonami HTC, Mi, OPPO itd.  W przypadku telefonów Sony, VIVO i innych marek, kompatybilność telefonu różni się w zależności od modelu. Wybierz właściwy rodzaj kabla dla twojego telefonu

 

10. Jakie kable kontrolera są dołączone do zestawu z Maviciem?

W pudełku znajdują się dwa kable: jeden z wtyczką Lightning i drugi ze standardową wtyczką Micro USB.

 

11. Jakie jest domyślne SSID i hasło do Wi-Fi?

Z powodów bezpieczeństwa każdy Mavic posiada własne SSID i hasło, które można znaleźć na naklejce na jednym z ramion drona i w środku komory akumulatora. Przy pierwszym użyciu możesz zeskanować kod QR w aplikacji DJI GO, aby połączyć się z dronem* lub wpisać hasło ręcznie w ustawieniach Wi-Fi telefonu.
(*Dostępne tylko dla telefonów z systemem Android)

 

12. Czy mogę używać innych aplikacji do skanowania kodu QR, aby połączyć się z dronem przez Wi-Fi?

Nie, musisz użyć aplikacji DJI GO, aby połączyć się z dronem.

 

13. Jak mogę zmienić SSID i hasło do Wi-Fi?

Podłącz swojego Mavica przez Wi-Fi, a następnie przejdź do widoku z kamery (Camera View). Przjedź do ustawień Wi-Fi (Wi-Fi settings), aby ustawić SSID i hasło.
 

14. Jak zresetować hasło Wi-Fi do domyślnego?

Włącz Mavica w trybie Wi-Fi, naciśnij przycisk łączenia i przytrzymaj przez 5 sekund.
 

15. Jaka jest korzyść z dwupasmowego Wi-Fi?

Sygnał Wi-Fi o częstotliwości  2,4 Ghz została opracowany dawno temu, Wi-Fi o częstotliwości  5 GHz jest młodszym odkryciem. 2,4 GHz jest starsze, więcej urządzeń używa tej częstotliwości, co sprawia, że istnieje większe prawdopodobieństwo zakłóceń niż przy częstotliwości 5 GHz. Możesz przełączać pomiędzy oba pasmami w menu ustawień Wi-Fi (Wi-Fi Settings) w aplikacji DJI GO.
 

16. Czy muszę zdjąć śmigła z urządzenia podczas transportu?

Nie, wystarczy złożyć śmigła, a urządzenie jest gotowe do transportu.
 

17. Co stanie się, jeżeli śmigła nie są odpowiednie rozłożone przed lotem?

Po włączeniu silników, siła odśrodkowa automatycznie spowoduje odpowiednie rozłożenie śmigieł, więc nie musisz się martwić o ich idealne rozłożenie za każdym razem.

 

18. Nie wszystkie silniki Mavica są na tej samej płaszczyźnie. Czy będzie to miało wpływ na działanie Mavica?

Nie.
 

19. Jak jest odporność wiatrowa Mavica?

Mavic potrafi latać przy wietrze o  prędkości do 38 km/h.
 

20. Jak daleko może polecieć Mavic na pojedynczym ładowaniu?

W idealnych warunkach Mavic może przelecieć do 13 km przy prędkości 50 km/h. Rzeczywiste wartości mogą być inne, dlatego zalecamy ciągłe monitorowanie poziomu akumulatora.
 

21. Dlaczego Mavic potrafi dłużej latać niż trwać w zawisie?

Dzięki swojemu systemowi wirników zoptymalizowanemu pod kątem lotu do przodu i aerodynamicznemu designowi, podczas lotu z optymalną prędkością Mavic pobiera mniej energii niż podczas zawisu. Dlatego, Mavic daje 27 minut lotu, ale tylko 24 minuty zawisu.
 

22. Jaka jest największa korzyść z systemu transmisji obrazu OcuSync?

OcuSync posiada zasięg do 3 km ze zwiększoną wytrzymałością na zakłócenia i wyższą przepustowością. Przy mniejszych odległościach umożliwia przesyłanie obrazu na żywo w rozdzielczości 1080p i umożliwia pobieranie zdjęć i filmów z prędkością 40 mb/s.
 

23. Jaka jest rozdzielczość transmisji na żywo przez OcuSync?

1080p/30 fps w strefie bliskiej i 720p/60 fps w strefie dalekiej.

 

24. Jakie jest opóźnienie przesyłu sygnału OcuSync?

Opóźnienie przesyłu sygnału z kamera Mavic na ekran twojego urządzenia w idealnych warunkach wynosi 160 ms.

 

25. Jaka jest różnica pomiędzy szybką kalibracją i zaawansowaną kalibracją? 

Jeżeli system wizyjny nie będzie funkcjonował prawidłowo, możesz przeprowadzić szybką kalibrację w aplikacji DJI GO lub podłączyć drona do komputera, aby przeprowadzić zaawansowaną kalibrację.26. Jaka jest różnica pomiędzy systemami optycznego pozycjonowania Intelligent Vision i Optical Flow?

Mavic łączy podwójne przednie i tylne czujniki, dla uzyskania precyzyjnego zawisu. Dzięki temu niejednolita powierzchnia i dostateczna ilość światła wystarczą to stabilnego zawisu do 13 metrów nad podłożem. Nawet jeżeli Mavic nie jest w stanie zidentyfikować punktów referencyjnych na ziemi, wciąż może polegać na przednich czujnikach optycznych przy zawisie. Dla kontrastu system Optical Flow wymaga informacji z czujników ultradźwiękowych, aby uzupełnić swój widok niejednolitych powierzchni.
Przykładem różnicy pomiędzy dwoma systemami jest ich zachowanie, gdy stoisz na balkonie. Podczas przelotu nad poręczą balkonu, drony korzystające z Optical Flow otrzymają dane z dwóch źródeł, które mierzą wysokość drona w inny sposób ? z jednej strony wysokość nad balkonem, a z drugiej wysokość nad ziemią. Rozbieżność między tymi danymi może spowodować nieprawidłową prace systemu
Inny przykład dotyczy sytuacji, w której tereny, nad którymi leci dron są pokryte roślinnością. Rośliny i drzewa nie odbijają dźwięku tak dobrze, jak inne powierzchnie, co powoduje, że ultradźwiękowe czujniki Optical Flow nie są w stanie zebrać danych dotyczących wysokości.

Podsumowując, system optycznego pozycjonowania Mavica - Intelligent Vision potrzebuje mniejszej ilości danych, dzięki czemu pozwala na bezpieczniejszy lot.


27. Jaka jest minimalna odległość od przeszkody i maksymalna prędkość lotu, przy których Mavic jest w stanie unikać  przeszkód?

Mavic automatycznie unika przeszkód do 15 metrów przed nim. Maksymalna prędkość, przy której Mavic może omijać przeszkody to 30 km/h28. Jakie są wymagane warunki precyzyjnego lądowania (precision ladning)?

Precyzyjne lądowanie jest zaawansowaną wersją funkcji GPS RTH. Konieczny jest sygnał GPS o odpowiednim poziomie, aby zainicjować precyzyjne lądowanie w miejscu startu.
Następnie dron musi rozpoznać wzór podłoża, z którego wystartował na przykład pęknięcia lub inny rozpoznawalny element. Jednakże jednolity obszar pokryty piaskiem nie jest odpowiednim podłożem do Precyzyjnego Lądowania. Mavic musi również wykonać nagranie podłoża, z którego wystartował, aby zapisać jego wygląd. Oznacza to, że powinieneś dać Mavicowi odpowiednią ilość czasu podczas wznoszenia z punktu startowego zamiast odlatywać od razu po starcie.


29. Czy ładowarka Mavica służy do ładowania zarówno inteligentnego akumulatora drona, jak i kontrolera?

Tak, ładowarka jest w stanie ładować akumulator i dwa inne urządzenia jednocześnie przez USB. Jednakże naładowanie urządzeń zajmie wtedy większą ilość czasu.


30. Czy akumulator Mavica obsługuje szybkie ładowanie?

Tak. Inteligentny akumulator Mavica obsługuje szybkie ładowanie przy niemal 2C z maksymalną mocą ładowania 100 W. Moc znamionowa ładowarki Mavica wynosi 50 W, a moc znamionowa ładowarki samochodowej do Mavica to 78 W. Podczas korzystania z zaawansowanej stacji ładowania Mavica z adapterem 100 W, akumulator może być ładowany z mocą 100 W.


31. Co to jest stacja ładowania akumulatora? Jaka jest różnica pomiędzy dwoma wersjami stacji ładowania Mavica?

Dwie stacje ładowania mogą ładować do 4 akumulatorów w tym samym czasie. Aby w pełni naładować akumulator w jak najszybszym tempie, inteligentne akumulatory są ładowanie w kolejności według ich poziomu naładowania, zaczynając od najwyższego. Jest to najszybszy sposób naładowania wszystkich akumulatorów.
Istnieją dwie najważniejsze różnice pomiędzy stacjami ładowania. Po pierwsze standardowa stacja ładowania obsługuje tylko ładowarke Mavica 50 W i samochodową ładowarkę, a zaawansowana wersja obsługuje również ładowarkę 100 W i ładowarkę samochodową Phantoma 4. Po drugie zaawansowana wersja może równoważyć napięcie każdej celi, aby polepszyć wydajność ładowania Gdy poziom ładowanego akumulatora przekroczy połowę , następny akumulator zacznie być ładowany. Z 4 akumulatorami na poziomie 15%, zaawansowana ładowarka może naładować wszystkie akumulatory do pełna w 140 minute, korzystając ze ładowarki 100 W do Phantom 4, podczas gdy ładowanie standardową wersją ładowarki 50 W zajmie ok. 270 minut.


32. Co to jest Adapter akumulatora Mavica na Power Bank?

Adapter może zostać podłączony do inteligentnego akumulatora Mavica, przekształcając go w power bank. Dzięki swojej wysokiej wydajności inteligetny akumulator Mavica przy 25% poziomu naładowania może w pełni naładować kontroler lub iPhone?a 6.


33. Jaki jest maksymalny prąd wyjściowy adaptera akumulatora Mavica na Power Bank?

Adapter posiada dwa porty USB, z których można korzystać jednocześnie. Napięcie wyjściowe wynosi 5 V, a maksymalny prąd 2 A + 2 A.34. Ile akumulatorów mogę nosić w torbie na ramię Mavica?
Cztery. Jeden zainstalowany w Mavicu, jeden z dołu torby i po jednym w każdej kieszeni bocznej.

 
 
źródło: dji.com
 
Pokaż więcej wpisów z Październik 2016

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel